běh

Pokud má ježek malou ubikaci, budete mu muset zajistit buď výběh (dají se použít např. dětské bazénky na hraní apd.), nebo ho můžete pouštět volně po bytě.


Pokud ho pouštíte navolno, ujistěte se, že je byt ježkuvzdorný - totiž že se ježek nemůže dostat do žádné škvíry. Zvládnou ze sebe udělat pěticentimetrovou placku, a tak se vejdou třeba za kuchyňskou linku, pod různé skříňky, stolky, gauče apd. Že nemůžou na zemi najít žádný drobek, který vám upadl a ježka mohl otrávit / zaskočit mu, nebo nepořádek jako jsou vlasy, které se můžou stejně jako seno omotat kolem nohy a tu poté zaškrtit. Pouštějte ho jen tam, kde je pro vás snadné podlahu uklidit. Ježkovi se při běhu zahřívají střeva, čímž se dávají do práce a ježek po cestě vylučuje stejně jako v kolotoči.


Venkovní výběhy jsou nevhodné. Ježek přes den spí, takže v něm stejně běhat nebude, spíš se bude snažit někam schovat. Pro jeho oči není dobré ani přímé sluneční světlo. Je dost pravděpodobné, že si domů donese parazity v podobě blech, klíštěte, svrabu, nebo něčeho podobného. Pokud venku sežere hmyz, je možné si donést i vnitřní parazity. Také se může stát, že se otráví, ať díky sousedovi, který tam nasypal jed pro krysy, nebo postřikem na trávě. Vyvstává i otázka, jak má váš ježek silnou imunitu. Pokud bude slabší, nemusí zvládnout ani pro nás běžné bakterie. Takže pokud s ježkem ven, promyslete si dobře proč a kam.


Když už ho člověk vezme ven třeba v přenosce, nebo boxu, je dobré ho zajistit proti útěku (ježek je překvapivě rychlý) a také před jinými zvířaty jako jsou psi a kočky.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky